5 min. dla książki – czytamy pod choinką

06.12.2011

Czytelnia MBP w Zabrzu zaprasza wszystkich kochających książki do głośnego czytania pod Choinką. Chcemy pokazać, że darzymy Literaturę Piękną (ale również i Jej mniej klasyczną odmianę) bardzo ciepłym uczuciem. Jest to również nowa formuła literackiego flashmobu, pokazującego, że czytać można zawsze i wszędzie – o każdej porze.

Liczymy na to, że poprzez Wasz udział, uda nam się spełnić jeszcze jeden cel – ustanowienie rekordu w liczbie „Czytających na głos pod Choinką”. Nie bójcie się zatem przyprowadzić swoich znajomych.

Będziemy czytać fragment „Opowieści wigilijnej” Dickensa – powieści ponadczasowej i powieści na czasie.
Wszystkich chętnych do pomocy w pobiciu tego rekordu prosimy o zerknięcie pod ten adres http://przykominku.com/files/TekstOpowiesci.pdf
i wydrukowanie jednej strony tekstu oraz pojawienie się na Placu Wolności w najbliższą środę (07.12) o godzinie 18.08. Tekst można również odebrać w Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wyzwolenia 4.

Czytanie rozpoczynamy punktualnie o 18.10. Po lekturze będzie jeszcze chwila ciszy – skoro już wszyscy będziemy pod choinką warto pomyśleć sobie wigilijne życzenie i poprosić Mikołaja o wymarzoną książkę.
Po godzinie 18tej może już być dość ciemno – nie zapomnijcie więc przynieść ze sobą czegoś, co pozwoli Wam oświetlić kartkę.
https://www.facebook.com/events/190970537658284/
http://czytamypodchoinka.blogspot.com/
https://www.facebook.com/pages/MBP-Zabrze/175852822427473
To najważniejsze informacje dotyczące akcji, mamy nadzieje że i Państwo dołączą do nas. Serdecznie Zapraszamy