NMC Powen Zabrze

05.12.2011

7 grudnia rozegrane zostaną mecze 1/4 finału Pucharu Polski. NMC Powen Zabrze los skrzyżował z silną w bieżącym sezonie ekipą Azotów Puławy. Pierwszy pojedynek obu zespołów odbędzie się w Zabrzu, rewanż w Puławach zaplanowano na 14 grudnia.

W 1/8 finału zabrzanie pokonali na wyjeździe pierwszoligowy Czuwaj Przemyśl 31:28. Azoty nie dały szans ŚKPR Świdnicy, zwyciężając 28:22. Po niemal miesięcznym oczekiwaniu przyszedł czas na bardziej emocjonujące starcie, czyli pojedynki w ramach ¼ finału.
W bieżącym sezonie ligowym Azoty Puławy radzą sobie bardzo dobrze, zajmując po trzynastu kolejkach trzecią lokatę. Puławianie podejmowali NMC Powen Zabrze w ramach 8. serii spotkań. Wówczas to wygrali dość szczęśliwie 19:18. Po starciu zabrzańsko-puławskim, niezależnie czy to ligowym czy pucharowym, można zawsze spodziewać się zaciętej walki. Tym bardziej, że środowi gospodarze są wyraźnie na fali. Najpierw pokonali rozpadającą się Miedź Legnica, potem zaliczyli nienajgorszy występ w Kielcach, ostatecznie ograli po raz drugi w sezonie Zagłębie Lubin, a wspaniałą serię zakończyli efektownym zwycięstwem nad Tauron Stalą Mielec.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na pucharowy mecz z Azotami Puławy już w najbliższą środę o godzinie 18:30. Przypominamy, że koszt wejściówki na mecz to 15 zł. Uczniowie, studenci, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji mogą nabyć bilet za 8 zł.