Obsada „Tarzana” coraz bliżej!

02.12.2011

Prace nad wyłonieniem obsady do polskiej prapremiery musicalu „Tarzan” Phila Collinsa wciąż trwają. Po I etapie castingu, który odbył się w listopadzie w Hali Widowiskowo – Sportowej „Pogoń” w Zabrzu, do głównych ról w musicalu z 200 kandydatów zostało już tylko ok. 40.

Chętnych z całej Polski realizatorzy egzaminowali pod kątem umiejętności wokalnych, aktorskich oraz ruchowych. „Tarzan” wymaga od aktorów niemal cyrkowej sprawności, selekcja była więc bardzo ostra. Kolejny, II etap castingu odbędzie się już za kilka tygodni, 19 grudnia w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Powinniśmy wtedy poznać ostateczną obsadę Tarzana, choć realizatorzy zastrzegają sobie możliwość dodatkowych przesłuchań.

Prapremierę polską Tarzana przygotowują Gliwicki Teatr Muzyczny oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przy wsparciu Samorządów Miast Gliwice i Zabrze. Spektakl będzie wystawiany na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Reżyseruje Tomasz Dutkiewicz, kierownictwo muzyczne musicalu objął Sebastian Perłowski, a o choreografię zadba Sylwia Adamowicz. Będzie to jedna z największych produkcji musicalowych ostatnich lat w kraju, a oglądać ją będzie można już w maju przyszłego roku.