Korona Smakosza

01.12.2011

30 listopada w Restauracji „Weranda” odbyło się podsumowanie konkursu „Korona Smakosza”.

– Jestem pod dużym wrażeniem, że ten nieduży lokal otrzymał od mieszkańców tak prestiżową nagrodę. Konkurs był sympatycznym pomysłem, który pokazał, że Zabrze ma jeszcze wiele niespodzianek do odkrycia. Za jego sprawą wielu z nas poznało ciekawe miejsca. Zabrzanie zobaczyli jak wiele restauracji jest w naszym mieście, których dotąd nie znali – podkreśliła prezydent Zabrza.

Przypomnijmy, że Restauracja „Weranda” została zwycięzcą w kategorii Open-Multi, otrzymując od mieszkańców najlepszą ocenę w największej liczbie kategorii.

Konkurs odbywał się w naszym mieście w od 24 do 25 września w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Rozsmakuj się w Zabrzu – Weekend za pół ceny”. W tej inicjatywie zorganizowanej przez Urząd Miejski w Zabrzu i Makro udział wzięło 19 restauracji, które w tych dniach oferowały klientom wybrane potrawy i napoje 50 procent taniej. Mieszkańcy mogli także skorzystać z 50 procentowej zniżki kupując bilety m.in. w Teatrze Nowym i Kinie Roma. Z kolei zniżkę w wysokości 20 procent zaoferowała odwiedzającym Kopalnia Guido.

Konkurs „Korona Smakosza” polegał na tym, że w lokalach biorących udział w akcji przygotowane były ankiety, które wypełniali klienci oceniając lokal, przyznając mu punkty w poszczególnych kategoriach oraz uzupełniając zdanie: "Chętnie odwiedzę ten lokal ponownie, ponieważ …".

1 października w trakcie Pikniku Rodzinnego z okazji 89. urodzin miasta na scenie w Parku Poległych Bohaterów wręczone zostały nagrody.
W poszczególnych kategoriach wyróżnienia otrzymały:
– Korona Smakosza trafiła do Restauracji "Weranda"
– Jakość obsługi – Pizzeria "Sorrento "
– Wystrój lokalu – Restauracja "Pod Wawrzynem"
– ATMOSFERA – Restauracja "Tukan"
– Lokal na rodzinne wyjście – Restauracja "POINT"
– Lokal na spotkania z przyjaciółmi – Pizzeria "VaBank"
– Smak potraw – Restauracja "STARA SZKOŁA"
– Lokal na romantyczny wieczór – Restauracja " Manager"
– Lokal na lunch – Bar restauracyjny "Swojskie Smaki"