Zabrze z nagrodą Śląskiej Izby Budownictwa

25.11.2011

Podczas XIV Gali Budownictwa, która odbyła się 19 listopada w Chorzowie, rozstrzygnięto konkurs "Śląskie Budowanie 2011". Wśród laureatów Śląskiej Wielkiej Nagrody Budownictwa znalazło się Miasto Zabrze.

– Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w realizacji i oddaniu do użytku Drogowej Trasy Średnicowej na terenie Zabrza – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik. – Kapitułą doceniła także budowę drogi dostępowej do terenów strefy ekonomicznej w Zabrzu. Inwestycję przeprowadziliśmy przy wsparciu finansowym z Unii Europejskiej.

W chwili obecnej w Zabrzu realizowane są takie m.in. inwestycje jak budowa basenu na osiedlu Kopernika oraz budowa stadionu Górnika Zabrze. Miasto pracuje również na udostępnieniem dla turystów Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej.