I Zlot Użytkowników WikiGórnik

25.11.2011

Internetowa encyklopedia klubu – www.wikigornik.pl – działa już prawie siedem miesięcy. Przez ten czas kilkunastu użytkowników portalu wykonało ogromną pracę, dodając szereg informacji, zdjęć i danych statystycznych związanych z 14-krotnym mistrzem Polski. Chcąc podziękować wszystkim redaktorom za dotychczasową współpracę redakcja WikiGórnik i Górnik Zabrze SSA organizuje I Zlot Użytkowników WikiGórnik.

Spotkanie odbędzie się na terenie zabytkowej kopalni Guido 27. listopada 2011.W Zlocie wezmą udział ponadto kibice Górnika, którzy wygrali wejściówki w internetowym konkursie. Swój udział zapowiedział również prezes Górnika Zabrze, Artur Jankowski.
W pierwszej części Zlotu zaplanowano warsztaty pt. "Jak napisać dobry artykuł sportowy?" i "Warsztat pracy historyka sportowego" prowadzone przez redaktora naczelnego katowickiego "Sportu", Andrzeja Grygierczyka. Z kolei w drugiej uczestnicy spotkania zmierzą się w turnieju Turbogolfa. Przeciwnikami kibiców 14-krotnego mistrza Polski będą piłkarze młodego Górnika oraz legendy klubu z Roosevelta. Zwycięzcy turnieju otrzymają atrakcyjne nagrody.
Harmonogram Zlotu:
– 12:45 – Spotkanie uczestników przed kopalnią Guido, przygotowanie do zjazdu.

– 13:00 – Zjazd do kopalni.

– 13:15 – 14:30 – Warsztaty prowadzone przez redaktora naczelnego dziennika „Sport”, p. Andrzeja Grygierczyka. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się m.in. o tym, jak napisać dobry artykuł sportowy oraz poznać bliżej warsztat pracy historyka sportowego. Liczymy na to, że wiedza i doświadczenie p. Grygierczyka, autorytetu wśród dziennikarzy sportowych, nie tylko pozwoli rozwiązać „twórcze problemy” użytkowników WikiGórnik, ale i zachęci do pisania na łamach encyklopedii kolejnych sympatyków biało-niebiesko-czerwonych.

– 14:00 – Spotkanie zaproszonych gości przed kopalnią Guido. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. mistrzowie Polski w barwach Górnika z lat 80., piłkarze Młodego Górnika oraz prezes klubu, p. Artur Jankowski.

– 14:15 – Zjazd zaproszonych gości do kopalni.

– 14:30 – Spotkanie wszystkich uczestników, powitanie przez organizatorów.

– 14:45 – 16:45 – Turniej turbogolfa (Turbogolf to alternatywna odmiana golfa. Każdy zawodnik ma do dyspozycji trzy uderzenia. Wygrywa ten zawodnik, którego piłeczka znajdzie się najbliżej „dołka”. Trudność stanowią przeszkody znajdujące się w kopalni). Uczestnicy imprezy zostaną podzieli na grupy. W każdej z nich znajdzie się jeden z piłkarzy. Zwycięzcy rozgrywek grupowych zagrają w turnieju mistrzów. Stawką będą nagrody przygotowane przez Górnik Zabrze SSA i zabytkową kopalnię Guido.

– 16:45 – Wręczenie nagród najlepszym zawodnikom turnieju. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzyma unikatową, numerowaną żarówkę z historycznej tablicy świetlnej znajdującej się od 1988 roku na stadionie Górnika Zabrze.

– 17:00 – 17:30 – Spotkanie przy kawie z zaproszonymi piłkarzami, które będzie okazją do wspomnień, wspólnych zdjęć czy zdobycia autografu.