Zespół taneczny Mak w Monachium

24.11.2011

Zespół taneczny Mak z Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Zabrzu-Mikulczycach w dniach 18-20.11.11r. brał udział w Koncercie Galowym pod nazwą "Kuźnia Talentów" w Monachium.

Koncert ten był podsumowaniem tegorocznej edycji XVI Festiwalu Kultury Dziecięco-Młodzieżowej "Razem we wspólnej Europie" i stanowił promocję utalentowanej młodzieży na terenie Niemiec.
Zaproszenie do udziału w Koncercie, które otrzymaliśmy od Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Kultury "Polonia" e.V w Monachium było dla nas ogromnym wyróżnieniem i dowodem uznania dla naszej artystycznej działalności.
W Koncercie, który odbył się w sali koncertowej Anton Fingerle Bildungszentrum, oprócz naszego zespołu brało udział 9 artystów z Polski i Niemiec m.in. wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki Marta Florek i Małgorzata Żurańska-Wilkowska – uczestniczki programu telewizyjnego "Voice of Poland", skrzypek Oliver Szykulski z Wurzburga laureat Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych oraz Renata Morning z Berlina – wokalistka, modelka, autorka bajek dla dzieci.
Z radością przekazujemy, że zespół taneczny Mak bardzo się spodobał monachijskiej publiczności, która oklaskiwała nas wręcz entuzjastycznie. Po Koncercie od organizatorów Festiwalu otrzymaliśmy również ciepłe wyrazy podziękowania w których znalazły się słowa – "od 16 lat czyli od chwili pierwszej edycji festiwalu do dnia dzisiejszego tak wspaniałego zespołu tanecznego jeszcze nie gościliśmy".
Wyjazd naszego zespołu do Monachium był możliwy dzięki wsparciu finansowym Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Zarządowi ZBM TBS z Zabrza, Restauracji "Pod Wawrzynem" oraz kopalni "Siltech" za co bardzo dziękujemy.

Więcej szczegółów na stronie http://festival.s21.o12.pl/festival_pl/kuznia-talentow—ii-czesc-festiwalu/uczestnicy.php