SIoT – Poznaj nasze miasto, kreuj wspólną przestrzeń

24.11.2011

Urząd Miasta Zabrze wzbogacił się właśnie o nowy System Informacji o Terenie SIoT, który jest jednym z projektów z zakresu Społeczeństwa Informacyjnego, zrealizowanym w ramach programu pn.: e -Zabrze Program budowy społeczeństwa informacyjnego miasta Zabrze.

Celem projektu SIoT jest jasne i przejrzyste przedstawienie dostępnych dla obszaru miasta Zabrze danych z odniesieniami przestrzennymi jako mapy w oknie typowej przeglądarki internetowej.
Użytkownik korzystający ze strony SIoT ma wpływ na treść mapy, wyświetlaną w oknie przeglądarki i może w prosty sposób uzyskać informacje o lokalizacji obiektów będących w kręgu jego zainteresowania. Będzie on posiadał m. in dostęp do danych na temat: jednostek administracji publicznej, posterunków policji, straży pożarnej, służby zdrowia, sytuacji planistycznej miasta, obiektów użyteczności publicznej, tras rowerowych czy obszarów inwestycji miasta Zabrze.
Na stronie SIoT dostępnych jest 6 portali: internetowej mapy miasta, inwestora, infrastruktury miejskiej, bezpieczeństwa miasta, metadanych oraz portal zdalnej edukacji, dedykowanych różnym grupom użytkowników (mieszkańcom miasta, inwestorom, przedsiębiorstwom branżowym, służbom i strażom działającym na obszarze miasta a także turystom).
Udostępnienie informacji w postaci internetowego portalu mapowego pozwoli na usprawnienie komunikacji Urzędu zarówno z mieszkańcami, turystami jak i inwestorami.
Nie wiesz w jaki sposób korzystać z systemu SIoT? Skorzystaj z portalu edukacji dostępnego na stronie! Dzięki temu w prosty sposób zapoznasz się z funkcjonalnością systemu i przekonasz się, które opcje okażą się najbardziej przydatne dla Ciebie.
Zapraszamy do korzystania ze strony http://siot.um.zabrze.pl/.
Korzystając ze strony SIoT bierzesz udział w kreowaniu wspólnej przestrzeni miejskiej!

Projekt SIoT jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.