Zabrzanin wśród laureatów 29. Festiwalu Bardów OPPA 2011

23.11.2011

Znamy już laureatów 29-ego Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2011. W tym roku najważniejszą nagrodę, Grand Prix imienia Jonasza Kofty, zdobył pochodzący z Zabrza Przemysław Kmietjan.

 Kmietjan urzekł jurorów swoimi tekstami, naturalnością, muzycznym stylem i talentem.

"Wszystko jest spójne. Tekst nie drażni, a nawet sprawia przyjemność. Interpretacja nie męczy, nie jest przesadzona. To chyba przekonało nas najbardziej" – potwierdził Jakub Sienkiewicz, jeden z jurorów.

Sam nagrodzony wyznał: "Kiedy zabieram się za tekst to tak naprawdę widzę ludzi, którzy go słuchają. Chcę żeby była radość w tych piosenkach, bo o to w muzyce chodzi, by cieszyła i zachwycała"

Część konkursowa tegorocznego festiwalu dobiegła końca.  Jednak na miłośników piosenki autorskiej  czekają jeszcze  liczne niespodzianki. Najciekawiej zapowiada się koncert z cyklu „Bardowie bez granic”, w którym wystąpią Elena Kazancewa, pisząca i śpiewająca po rosyjsku poetka z Mińska na Białorusi, Graham Crawford, brytyjski bard mieszkający w Polsce oraz Zbigniew Stefański z Grupą Bez Jacka.

Tegoroczny festiwal potrwa do niedzieli, 27 listopada. Szczegółowy program i zapowiedzi poszczególnych koncertów znajdują się na stronie oppa.pl.