Casting do musicalu "Tarzan" już za nami

21.11.2011

W hali widowisko – sportowej Pogoń w Zabrzu prawie dwustu kandydatów pod czujnym i wymagającym okiem komisji walczyło o przepustkę do musicalu Tarzan, którego polska prapremiera odbędzie się już za 6 miesięcy na scenie Domu Muzyki i Tańca.
 

W Zabrzu twórcy musicalu szukali aktorów do sześciu głównych ról: Tarzana, małego Tarzana, Jane, Kali, Terka i Kerczaka oraz aktorów, którzy zagrają… małpy.
 

Podczas konferencji prasowej prezydent Małgorzata Mańka –Szulik podkreśliła, że mimo, iż spektakl jest wspólnym przedsięwzięciem Zabrza i Gliwic, to z pewnością wydarzenie to przyniesie korzyści całej górnośląskiej metropolii.

– Szukamy wybitnych artystów, bo to bardzo trudny musical – mówi Tomasz Dutkiewicz, reżyser, autor hitowego i nagrodzonego Złotą Maską musicalu "High School Musical". – Wymagamy nie tylko umiejętności aktorskich, ale też odpowiedniego wyglądu. Tarzan wychowywał się wśród małp, bardzo długo nie potrafił mówić, a więc tu kolejna trudność. Aktorzy muszą umieć śpiewać, tańczyć, są elementy akrobatyki – wyliczał reżyser.

„Tarzan” to musical Phila Collinsa, który skomponował do niego muzykę i napisał teksty piosenek. Światowa prapremiera tego przeboju odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Spektakl był adaptacją megahitu filmowego Disneya z 1999 roku. Jest grany na całym świecie. Szczególnym powodzeniem cieszy się jego niemiecka produkcja w Hamburgu. GTM ma ambicję ten sukces przebić!

Polską prapremierę musicalu "Tarzan" zaplanowano na 19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.