Kliknij – pomożesz! Internauci wspierają schronisko dla zwierząt

15.11.2011

2 listopada wystartowała pierwsza edycja akcji „Karmimy Psiaki” – ogólnopolska inicjatywa, której celem jest zebranie karmy dla psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu.

Jej mechanizm jest bardzo prosty – każde 3 osoby, które przyłączą się do akcji to kolejny posiłek dla jednego z podopiecznych schroniska. Aby pomóc, wystarczy odwiedzić stronę www.karmimypsiaki.pl i wybrać psa, którego chce się nakarmić. Akcja będzie trwała 3 miesiące.
Poza możliwością zbierania posiłków strona zawiera również informacje o innych sposobach pomocy – począwszy od zapewnienia psu nowego domu, poprzez wirtualną adopcję, po polecanie akcji wśród znajomych. Można na niej znaleźć także specjalne banery do zamieszczenia na własnej stronie internetowej lub blogu.
Organizatorzy mają nadzieję, że internauci – tak aktywni w przypadku podobnych inicjatyw – także tym razem staną na wysokości zadania i poświęcając zaledwie kilka minut na kliknięcie pomogą polepszyć los wielu psiaków z zabrzańskiego schroniska.