Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

14.11.2011

MBP w Zabrzu zaprasza na Spotkanie DKK, które odbędzie się 16 listopada w godz. 18.00- 20.00 w Czytelnii Multimedialnej przy ul. Wyzwolenia 2.

Zapraszamy do lektury "Przypadkowego mężczyzny"
Narrator, trzydziestoletni policjant z Los Angeles prowadzi spokojne, całkiem go satysfakcjonujące życie: pracuje w Beverly Hills, gdzie bogaci mieszkańcy są strzeżeni przez niezliczone kamery wideo, systemy alarmowe i prywatnych ochroniarzy; kocha swoją żonę i jej włoską rodzinę, a wkrótce ma zostać ojcem. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego ranka znajduje na dobrze wystrzyżonym trawniku jednej z rezydencji zwłoki Billy’ego Greenfielda, młodego chłopaka, zarabiającego na życie handlem narkotykami i własnym ciałem. W mieszkaniu ofiary znajduje kalendarzyk, a w nim notatkę o spotkaniu z młodym gwiazdorem. Wątek śledztwa jest tutaj zminimalizowany do granic możliwości. Bo "Przypadkowy mężczyzna" nie jest kryminałem. Jest historią dramatu, który rozgrywa się w głowie bohatera od momentu spotkania z Jackiem Bellem.
 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych.
Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Spotkania adresowane są .głównie do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, do wszystkich, którzy nie tylko czytają ale także uwielbiają rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury.