CASTING do "Tarzana" w Zabrzu

09.11.2011

Gliwicki Teatr Muzyczny oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu ogłaszają casting do musicalu Tarzan, którego prapremiera polska odbędzie się w maju 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przesłuchanie odbędzie się 20 listopada w hali Pogoń przy ul. Wolności w Zabrzu.
 

Partnerami projektu są gliwicki i zabrzański samorząd.
Poszukujemy wykonawców głównych ról: Tarzana, Jane, Kerczaka (przywódcy stada goryli), Kali (gorylicy, przybranej matki Tarzana) oraz Terka (młodego goryla, przyjaciela Tarzana). W castingu chce także wyłonić odtwórcę roli Małego Tarzana, chłopca w wieku 7-12 lat. Wszyscy potencjalni wykonawcy muszą być, rzecz jasna utalentowani artystycznie; teatr będzie preferował osoby z doświadczeniem na scenie, choć zachęca do udziału również debiutantów.
Tarzan to musical Phila Collinsa, który skomponował do niego muzykę i napisał jego teksty piosenek. Światowa prapremiera tego przeboju odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Spektakl był adaptacją megahitu filmowego Disneya z 1999 roku. Jest grany na całym świecie, ogromnym powodzeniem cieszy się zwłaszcza jego niemiecka produkcja w Hamburgu. W GTM odbędzie się polska prapremiera Tarzana. Przygotuje ją zespół realizatorów znany m.in. z przebojowej gliwickiej produkcji High School Musical: reżyserem będzie Tomasz Dutkiewicz, choreografię stworzy Sylwia Adamowicz, scenografię zaprojektuje Wojciech Stefaniak, a za polski przekład odpowiedzialny jest Jacek Mikołajczyk. Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Sebastian Perłowski, a kostiumy przygotuje Elżbieta Terlikowska.
 

Szczegóły dla kandydatów: http://www.teatr.gliwice.pl/3,740,Casting_Tarzan.html