Minister Ochrony Społecznej i Pracy Litwy w Zabrzu

31.10.2011

 

25 października delegacja litewskiego rządu na czele z ministrem ochrony społecznej i pracy Donatasem Jankauskasem odwiedziła Zabrza, aby zapoznać się z efektami realizacji projektu mającego na celu walkę z bezrobocie. Była to pierwsza taka wizyta Ministra Jankauskasa na terenie Śląska.
 

Goście spotkali się z Małgorzatą Mańką-Szulik, prezydentem Zabrza oraz Aliną Nowak, dyrektorem PUP w Zabrzu. Temat rozmowy dotyczył współpracy pomiędzy samorządem a organizacjami działającymi na rzecz bezrobotnych. Z kolei wizyta w Centrum Pracy A4e miała na celu poznanie sposobów pracy z osobami długotrwałymi i wykluczonymi społecznie. Delegacja poznała mechanizm funkcjonowania Funduszy Europejskich – w szczególności Europejskiego Funduszu Społecznego oraz możliwości wykorzystania środków w projektach realizowanych w Polsce. W skład delegacji wchodziła również wiceminister ochrony społecznej i pracy Audra Mikalauskaite oraz Egle Stonkute, doradca premiera rządu Litwy do spraw społecznych.

Przypomnijmy, że Centrum Pracy A4e – w partnerstwie z PUP w Zabrzu – realizuje projekt “Droga do Zatrudnienia”. Jest on skierowany do osób pozostających bez zatrudnienia (osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP, a także poszukujących pracy oraz nieaktywnych zawodowo niezarejestrowanych w UrzędziePracy) zamieszkałych w Świętochłowicach i Zabrzu. Więcej informacji na stronie internetowej www.a4epolska.pl