Zaduszki wracają do Zabrza !

25.10.2011

Po wielu latach koncerty w ramach zaduszek jazzowych wracają do Zabrza. Tym razem impreza odbędzie się w nowym budynku Filharmonii Zabrzańskiej 3 listopada o godzinie 19:00.W ramach koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć dwa zespoły reprezentujące zupełnie odmienne style. EWA URYGA QUARTET oraz HIGH DEFINITION.

HIGH DEFINITION to kwartet złożony z młodych, ambitnych muzyków, otwartych zarówno na główny nurt jazzowy, jak i korzystających z najnowszych zdobyczy muzyki klasycznej czy popularnej. Muzycy mający na koncie wyróżnienia indywidualne na uznanych polskich i zagranicznych festiwalach. We wrześniu 2011 roku kwartet zdobył I Nagrodę na jednym z najważniejszych konkursów jazzowych dla młodych zespołów na świecie – Jazz Hoeilaart. High Definition wykonuje własne, oryginalne kompozycje z pogranicza jazzu i muzyki współczesnej oraz aranże standardów jazzowych i utworów kompozytorów muzyki poważnej. Mateusz Śliwa – sax Piotr Orzechowski – piano Alan Wykpisz – bass Patryk Dobosz – drums

EWA URYGA – wokalistka, której w środowisku jazzowym nie trzeba przedstawiać. Należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers.
Potrafi tak stopić się z zespołem, ze każdy koncert jest rodzajem misterium. Jej kolejne projekty to wybory serca wsparte talentem, pasją i dążeniem do doskonałości ujęte w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel, choć dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce. Ewa Uryga wystąpi w towarzystwie Piotra Wrombla, Darka Ziółka oraz Grzegorza Poliszaka.

Dawna biblioteka Donesmarków wypełni się po brzegi klimatyczną muzyką, która sprawi, że tego dnia będziemy mogli zatrzymać się na chwile i zapomnieć o codziennym natłoku obowiązków.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zabrzańskiej w cenie 40 zł (bilet ulgowy 25 zł). Partnerem wydarzenia jest Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu, Agencja Artystyczna Music Delivery, Vattenfall. Patronat honorowy objęła Wiceminister Edukacji Pani Krystyna Szumilas.

Plakat w załączniku ponizej.