Podsumowanie AZS MTB CUP 2011

20.10.2011

19 października w Warszawie podsumowano tegoroczną edycję AZS MTB CUP 2011. Przypomnijmy, że finał tegorocznej edycji odbył się 25 września w Zabrzu.

Podczas spotkania organizatorzy zaprezentowali filmy i zdjęcia wykonane podczas zawodów. Przedstawiono również miasta, w których odbędzie się impreza w przyszłym roku. Miło nam poinformować, że zmagania ponownie będziemy mogli śledzić w naszym mieście.

W II Rowerowym Plenerze w Rokitnicy wzięło udział 175 zawodników, w tym 36 uczniów, 49 amatorów i 7 dzieci do 7 lat.
Impreza składała się z wyścigów: finału AZS MTB CUP, Dziecięcych Wyścigów Rowerowych, Mistrzostw Zabrza Uczniów w Kolarstwie Górskim 2011 oraz Amatorskich Mistrzostw w Kolarstwie Górskim Zabrze 2011. Najszybciej trasę mini (5,5 km) przejechał Rafał Banaś, z dziewcząt Karolina Grelak. Odcinek MAXI (8 km) w najlepszym czasie przejechali: Magda Stolarczyk-Pawłowska spośród kobiet i Michał Ficek w kategorii męskiej. Po skończonej rywalizacji amatorów i uczniów uczestnicy mogli obserwować finał cyklu AZS MTB CUP 2011, w tym wyścig główny AZS elity kobiet na dystansie 19,2 km, który zakończył się zwycięstwem Aleksandry Dubiel przed Małgorzatą Rensz. W rywalizacji mężczyzn AZS-iaków na dystansie 28,8 km, wygrał Artur Miazga, wyprzedzając Pawła Króla. Kobiety i mężczyźni startowali na osobno przygotowanej, urozmaiconej terenowo pętli o długości 2,4 km, z szybkimi zjazdami i niewielkimi podjazdami oraz odcinkami technicznymi. Największy peleton w postaci 22 kolarzy wystartował w wyścigu open elita mężczyzn. Wygrał Szymon Sikora przed Adamem Zachurzokiem. Dla wielu zawodników było zaskakujące, że w Zabrzu, blisko centrum, poprowadzono ciekawą górską, niełatwą trasę.

Organizatorami II Rowerowego Pleneru Zabrze 2011 był Klub Sportowy AZS AWF Katowice wraz z Miastem Zabrze, przy wsparciu ze strony licznych sponsorów, z których w zabrzańskich zawodach głównymi byli: Galeria Zabrze i firma OBI. W uroczystym otwarciu i zakończeniu zabrzańskiej imprezy kolarskiej uczestniczyli wiceprezydenci Zabrza: Krzysztof Lewandowski i Jan Pawluch, którzy gratulowali i wręczali nagrody najlepszym tego dnia. Imprezie patronowała Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.