Drugi etap przeglądu "Trzy akordy-wspólna pasja"

17.10.2011

Stowarzyszenie JAW zaprasza na koncert, będący jednocześnie drugim etapem przeglądu realizowanego w ramach projektu „Trzy akordy – wspólna pasja”. Odbędzie się on 22 października o godz. 18.00 w Domu Harcerza przy ul. Wolności 350.

Spośród prawie trzydziestu zgłoszeń, wybraliśmy zespoły, u których oprócz umiejętności znajdziemy również takie wartości jak wytrwałość i granie z pasją, bo to właśnie ta „wspólna pasja” łączy wszystkich wykonawców, którymi są :

Happy Days– z Legnicy. Grają Pop/Rock. Specjalnie na nasz konkurs przygotowali cover zespołu IRA, piosenkę Apetyt, którą zdobyli miejsce w finałowej ósemce.

Hajva – z Gliwic. Preferują grać Rock, zarówno melodyjnie, jak i mocne riffy. Sami o sobie napisali: "Hajva na koncertach to czyste szaleństwo", przez co już nie możemy się doczekać ich sobotniego występu.

Mouga – z Tarnowskich Gór. Już od 6 lat grają Metal, Rock i Hard Rock. Ich muzykę można zdefiniować jako interesującą, świeżą i energiczną, pełną klimatu, wybuchową mieszankę stylów oscylujących wokół nowoczesnego metalu, alternatywy i melodyjnego hardcore’u.

Soqreates – z Torunia! Grają Rocka. Soqreates to potężne brzmienie niskostrojonych gitar w połączeniu z melodyjnym, pełnym energii wokalem i ciekawym, mocnym aranżem perkusji i basu tworzy mieszankę wybuchową którą warto zobaczyć na żywo. Mimo, że grają jako ostatni, to nie pozwolą nikomu zasnąć.

Wyżej wymienione zespoły zawalczą o występ na Festiwalu Dźwięku, który odbędzie się 19 listopada w zabrzańskim klubie muzycznym CK Wiatrak. Zwycięzca otrzyma również 20 godzin na realizację swojego materiału w profesjonalnym studiu nagraniowym, Magazine Studio. Drugi koncert eliminacyjny odbędzie się w drugiej połowie października.

Oprócz koncertu, w ramach projektu „Trzy akordy – wspólna pasja”, zostaną przeprowadzone warsztaty muzyczne, które odbędą się w październiku i grudniu.
Projekt „Trzy akordy – wspólna pasja” jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu” oraz został objęty patronatem honorowym Prezydent miasta Zabrze.

PLAN IMPREZY:
18:00 – rozpoczęcie imprezy
18:05 – występ zespołu Happy Days
18:50 – występ zespołu Hajva
19:35 – występ zespołu Mouga
20:20 – występ zespołu Soqreates
21:10 – zakończenie imprezy
 

Organizator: Stowarzyszenie JAW
Sponsorzy: ZPEC, SJO Deutsch, Maczos Bass Shop
Partnerzy: Dirty Brick, Magazine Studio, CK Wiatrak, OPP3, OPiLU
Patroni: Antyradio, Fabryka zespołów
Wstęp wolny.