Konferencja ekologiczna

07.10.2011

20 października w auli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pogoń Zabrze, przy ulicy Wolności 406 odbędzie się konferencja pt. "CO Z TĄ PRZYRODĄ? CO Z TYM CZŁOWIEKIEM? Stan środowiska przyrodniczego i kondycja człowieka we współczesnym świecie”. Honorowy patronat nad konferencją przyjęli Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz oraz Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik.

Celem Konferencji jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów krajowych oraz regionalnych w tym zakresie oraz refleksja nad stanem planety, przyrody i człowieka, a także rozpoznanie kierunków rozwoju cywilizacji i związanych z nimi zagrożeń w skali globalnej i lokalnej.

Więcej informacji znajduje się w poniższym załączniku: