Zabrze przestrzenią rozwoju

Nowy rok w nowych murach

06.10.2011

5 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2011/2012 połączona z oddaniem do użytku nowego budynku Wydziału Organizacji i Zarządzania w Zabrzu Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W uroczystościach udział wzięło wielu zaproszonych gości m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik,  rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik, władze Wydziału na czele z dziekanem prof. Marianem Turkiem oraz dziekan Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Wojciech Król. Prezydent Zabrza podkreślała, że miasto stawia na rozwój uczelni wyższych i jest coraz bardziej znaczącym w regionie ośrodkiem akademickim. Jednocześnie życzyła, aby był to dobry rok dla kadry naukowej i wszystkich studentów. W Zabrzu, oprócz Wydziału Organizacji i Zarządzania mieszczą się Akademia Wychowania Fizycznego, Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego. Już wkrótce w Kwartale Sztuki studiować będzie można m.in. fotografię, gdyż powstanie tam Wyższa Szkoła Techniczna. W trakcie inauguracji rektor i dziekan wręczyli dyplomy  indeksy.

Kolejnym punktem było otwarcie nowego budynku "B", w którym niegdyś mieściły się koszary. Remont przeprowadził Urząd Miejski w Zabrzu. Inwestycja kosztowała ponad 16,5 mln zł. Dzięki staraniom zabrzańskiego samorządu udało się pozyskać unijną dotację na w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Kwota dofinansowania to 13,5 mln zł. Reszta pochodziła z budżetu samorządu. Wydział wzbogacił się o 8 nowych dużych sal dydaktycznych, 12 sal laboratoryjnych oraz 4 pracownie komputerowe.