Kolejne sukcesy pływackie zabrzan

06.10.2011

W ubiegły weekend w Dąbrowie Górniczej po raz piąty rozegrane zostały Mistrzostwa Pracowników Samorządowych i Radnych Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Udział w nich wzięło prawie 300 zawodników ze wszystkich miast zrzeszonych w Górnośląskim Związku Metropolitalnym. Zawodnicy rywalizowali w 8 dyscyplinach sportowych zarówno drużynowych jak indywidualnych.

Zabrze największe sukcesy odniosło w konkurencjach pływackich. Reprezentanci naszego Miasta zdobyli łącznie 5 złotych i 2 srebrne.

Rywalizację kobiet zdominowała Ewa Gałan – Chaś na co dzień ratowniczka Miejskiego Zakładu Kąpielowego, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. W kategorii mężczyzn najlepiej z dystansami 50 metrów poradzili sobie Bartłomiej Bober (Urząd Miejski w Zabrzu) oraz Adam Zwierzyński nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, zdobywając odpowiednio 2 złote i 2 srebrne medale.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw na najwyższym stopniu podium stanęła, także męska sztafeta 4×50 m stylem dowolnym. Złota sztafeta popłynęła w składzie:

Bartosz Kamieniak (Miejski Zakład Kąpielowy w Zabrzu)
Adam Pytlasiński (ZSS nr 39 w Zabrzu)
Bartłomiej Bober (Urząd Miejski w Zabrzu)
Adam Zwierzyński (ZSP nr 6 w Zabrzu)

W klasyfiakcji generalnej Mistrzostw reprezentacja Zabrza zajęła 3 miejsce ustępując jedynie gospodarzom z Dąbrowy – Górniczej oraz Miastu Tychy.

Poszczególne wyniki naszych zawodników:

Kobiety – 50 m stylem dowolnym

1. Ewa Gałan – Chaś

Kobiety – 50 m stylem klasycznym

1. Ewa Gałan – Chaś

Mężczyźni – 50 m stylem dowolnym

1. Bartłomiej Bober
2. Adam Zwierzyński

4. Adam Pytlasiński
6. Bartosz Kamieniak

Mężczyźni – 50 m stylem klasycznym

1. Bartłomiej Bober
2. Adam Zwierzyński

6. Adam Pytlasiński
7. Bartosz Kamieniak