Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

06.10.2011

W dniach 6-7 października w Katowicach odbywa się I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw pod hasłem "Nauka-Biznes-Samorząd Terytorialny Razem dla Gospodarki". Pierwszego dnia w uroczystości otwarcia oraz jednym z paneli dyskusyjnych nt. społecznego wymiaru  istnienia, funkcjonowania i rozwoju firm rodzinnych udział wzięła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Jest to jedno z największych spotkań biznesowych adresowanych do sektora MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu dwóch dni odbędzie się 12 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie 80 prelegentów z Polski i zagranicy. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która jest głównym organizatorem Kongresu, spodziewa się blisko 20 delegacji zagranicznych i ponad 2000 uczestników. Imprezie towarzyszyć będą Targi usług i produktów dla MŚP Biznes Expo.

I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw ma na celu zdiagnozowanie obecnego stanu sektora MŚP w Polsce oraz wytyczenie nowych kierunków jego rozwoju. Innowacje, klastry czy nowe technologie, ponadto współpraca nauki z biznesem i samorządem terytorialnym to obecnie jedne z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami.