"Wolna Grupa Bukowina" charytatywnie

05.10.2011

2 grudnia o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbędzie się charytatywny koncert poezji śpiewanej grupy „Wolna Grupa Bukowina”, organizowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” podczas którego będą zbierane fundusze na działalność świetlicy środowiskowej „Nasza Chata”.

W czasie koncertu będzie można licytować obrazy, świeczki, rzeźby, płyty muzyczne z autografami członków zespołu, oraz wiele innych cennych rzeczy.

Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz w licznych festiwalach, konkursach czy imprezach studenckich i turystycznych – YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA.

Bilety na koncert w cenie 35 złotych dostępne są w sprzedaży od 25 października 2011 w sklepie muzycznym „Nutka”, siedzibie Stowarzyszenia „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” w Zabrzu Przy ulicy Dworcowej 9/16 oraz w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ulicy 3-go Maja 91A.

Anna Tamas
Tel. Kontaktowy: 519-050-041 / 889-466-244
e-mail: ania.tamas@gmail.com / wielkaflota@wp.pl
www.wielkaflota.pl