Warsztaty muzyczne

05.10.2011

Warsztaty muzyczne, które odbywają się w ramach projektu „Trzy akordy – wspólna pasja” to idealna możliwość dla grającej młodzieży do rozwinięcia swojej pasji, a dla nowicjuszy do wgłębienia się w tematykę gry na instrumencie. Warsztaty te przeprowadzą profesjonalni muzycy. Jeśli grasz lub chcesz grać na instrumencie, chcesz zasięgnąć rady, pragniesz dowiedzieć się więcej i poznać fantastycznych młodych muzyków, to nasze warsztaty są idealnie dla Ciebie.

Zaplanowaliśmy dwa warsztaty dla zupełnych nowicjuszy oraz dwa dla młodzieży, która już posiada pewne podstawy w grze na instrumentach muzycznych. Zgłaszać się można wysyłając formularz (do pobrania na stronie projektu) na warsztaty@trzyakordy.pl, podając podstawowe dane osobowe oraz wybór warsztatu. Udział w warsztatach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Poniżej dokładna charakterystyka warsztatów:
– WOKAL:
Prowadząca: Arlena Różycka-Gałązka – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale dyrygentury chóralnej. Od 1989r. związana z zabrzańskim chórem Resonans Con Tutti, z którym odnosi corocznie wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 1994r. pełni tam funkcję drugiego dyrygenta. Specjalizuje się w zakresie wokalu, emisji głosowej, jest częstą uczestniczką i prowadzącą warsztatów.
Data: 10.10.2011r. godz. 17:00-19:00 oraz 15.10.2011r. godz. 15:00-17:00
Miejsce: MDK nr 1 w Zabrzu-Mikulczycach, ul. Tarnopolska 50
Uwagi: Warsztat 10.10 obejmuje wstęp teoretyczny oraz ćwiczenia z emisji głosu. Warsztat 15.10 przeprowadzany jest indywidualnie oraz w mniejszych grupach, co pozwoli uczestnikom lepiej poznać swoje umiejętności. Zachęcamy do uczestnictwa w obydwu warsztatach.
– GITARA:
Prowadzący: Piotr Wróbel – gitarzysta, wokalista oraz kompozytor, znany z zespołów Akurat oraz Nohucki. Wraz z zespołem Akurat nagrał pięć płyt, które odniosły duży sukces komercyjny w Polsce. Na jego warsztatach młodzi gitarzyści dowiedzą się podstaw teorii muzycznej oraz technik gry i kompozycji oraz poznają „tajniki” nagrywania w studiu muzycznym oraz gry na dużych scenach. W planach wspólne jam session na zakończenie.
Data: 13.10.2011r. godz. 13:30-16:30
Miejsce: MDK nr 2 w Zabrzu, ul. 3 maja 12
Uwagi: Uczestnicy warsztatów przynoszą gitarę akustyczną lub ewentualnie elektryczną. W zależności od możliwości możemy wystawić zaświadczenie o odbyciu warsztatu, które powinny pozwolić w usprawiedliwieniu nieobecności w szkole lub na zajęciach.
– KLAWISZE:
Prowadzący: Robert Gajgier – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, wieloletni klawiszowiec zespołu Divison by Zero. Kompozytor, producent, pianista, autor fortepianówek m.in. dla Edyty Górniak czy Myslovitz. Warsztaty z klawiszy są zaadresowane do nowicjuszy muzycznych oraz do osób, które miały kontakt z muzyką, ale nie z tym instrumentem. Warsztaty obejmą tematykę podstaw i technik gry, omówienie typów instrumentów klawiszowych, rejestracja dźwięków, komponowanie oraz jammowanie.
Data: 15.10.2011r. godz. 14:00 – 17:00
Miejsce: Kino Roma w Zabrzu, ul. Padlewskiego 4
– PERKUSJA:
Prowadzący: Mirosław Muzykant – znakomity polski perkusista, rekordzista Guinnessa względem ilości wygranych metrum (zagrał ich 10). Postać, którą w świecie perkusyjnym nie trzeba nikomu przedstawiać. Na jego warsztaty zapraszamy młodych ludzi chętnych pogłębienia swoich umiejętności gry na perkusji. Cztery godziny zajęć z panem Mirkiem Muzykantem pozwolą poszerzyć horyzonty muzyczne oraz perkusyjne.
Data: 8.10.2011r. (sobota) godz. 14:00-18:00
Miejsce: MDK nr 2 w Zabrzu, ul. 3 maja 12
Uwagi: perkusiści przynoszą ze sobą, w zależności od możliwości, jedną lub więcej rzeczy z zakresu: werble, stopę, blachy czy statyw pod hihat
– ORGANIZACJA IMPREZ ORAZ INICJATYWY MŁODZIEŻOWE
Prowadzący: członkowie Stowarzyszenie JAW – od ponad trzech lat działamy na arenie zabrzańskiej, zajmując się organizacją koncertów, przeglądów oraz festiwali oraz realizując projekty z funduszy miejskich, krajowych oraz europejskich. Chcemy się podzielić naszym doświadczeniem, cennymi wskazówkami, które pozwolą zrealizować każdy oryginalny pomysł. Na naszych warsztatach oprócz dyskusji oraz wymiany doświadczeń przeprowadzimy w grupach symulację realizacji imprezy czy inicjatywy, która być może pozwoli zrealizować ciekawe pomysły.
Data: wkrótce!
Miejsce: MDK nr 2 w Zabrzu, ul. 3 maja 12
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach!
Uwagi:
– Zapisy na warsztat odbywają się przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na adres warsztaty@trzyakordy.pl. Zapisywać się można również bezpośrednio u koordynatora projektu.
– Można zapisywać się na kilka warsztatów jednocześnie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Planowana maksymalna liczba uczestników na jeden warsztat to 20-25 osób.
– Deadline zapisów na konkretny warsztat odbywa się dzień przed jego odbyciem (przykładowo na gitarę 13 października można zapisywać się do 12 października). Dzień przed odbyciem konkretnego warsztatu organizatorzy wyślą przypomnienie drogą elektroniczną na adresy wskazane w formularzu.
– Organizatorzy na czas warsztatów zapewniają napoje oraz lekki poczęstunek.
Projekt „Trzy akordy – wspólna pasja” jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
Projekt „Trzy akordy – wspólna pasja” został objęty patronatem honorowym Prezydent miasta Zabrze, pani Małgorzaty Mańki-Szulik.
Organizator: Stowarzyszenie JAW
Partnerzy w projekcie: ZPEC, SJO Deutsch, Maczos Bass Shop, Dirty Brick, Magazine Studio, CK Wiatrak, OPP3, OPiLU
Patroni medialni: Antyradio, Fabryka zespołów

Plakat w załączniku ponizej.