Samorząd Równych Szans

28.09.2011

Zabrze po raz drugi otrzymało tytuł „Samorządu Równych Szans”, nadawany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Nagroda została przyznana przez Kapitułę w kategorii „Samorząd Równych Szans” za projekt „Innowacyjne rozwiązania wspomagające mobilność i dostęp do informacji niepełnosprawnych mieszkańców Miasta Zabrze – etap I „ Audyt dostępności”. Projekt, który realizowany jest w partnerstwie z zabrzańskim Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechnik Śląskiej w Gliwicach,
ma na celu przystosowanie przestrzeni miejskiej dla osób niepełnosprawnych, z zastosowaniem innowacyjnych, niedyskryminujących metod i rozwiązań, które pozwolą na zwiększenie aktywności i dostępu do pełnego niezależnego funkcjonowania w środowisku.
W kategorii i "Lider Równych Szans" tytuł Lidera otrzymała Helena Breczko, Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych.
Wręczenie wyróżnienia i tytułów odbyło się 24 września w Zakopanem podczas Ogólnopolskiego Forum Integracji Społecznej.