Weekend dla rowerzystów oraz smakoszy

23.09.2011

W najbliższy weekend warto zaplanować trochę wolnego czasu w gronie rodziny oraz przyjaciół, aby wziąć udział w organizowanych w Zabrzu imprezach.

Będzie to weekend pod znakiem aktywnego wypoczynku. W naszym mieście odbędą się aż trzy imprezy rowerowe, w których będą mogli wziąć udział amatorzy czterech kółek:
– 24 września – III Rajd Rowerowy w Rokitnicy- start zaplanowano o godz. 10.00 przed stadionem MOSiR (ul. Zniwiarzy)
– 25 września – II Rowerowy Plener w Rokitnicy – rozpoczęcie o godz. 10.00 przy ul. Żniwiarzy 4. W programie m.in. Finał Pucharu Polski AZS MTB CUP 2011 oraz Amatorskie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim Zabrze 2011.
– 25 września – Szosowe Wyścigi Niezrzeszonych – start o godz. 13.00 od strony Centrum przy skrzyżowaniu z ul. Hagera.

Po wysiłku będzie można uzupełnić energię korzystając z oferty „WEEKEND ZA PÓŁ CENY – ROZSMAKUJ SIĘ W ZABRZU”.
Każdy kto w tych dniach odwiedzi jedną z 19 restauracji biorących udział w akcji otrzyma wybrane potrawy i napoje 50% taniej. Dodatkowo okazując ulotkę, którą można pobrać m.in. w Punkcie Informacji o Mieście, będzie można liczyć na 50% zniżkę kupując bilety w Muzeum Górnictwa Węglowego, Teatrze Nowym i Kinie Roma. Z kolei odwiedzając Kopalnię Guido kupimy bilety tańsze o 20%.
Konkurs pt. Korona Smakosza polega na tym, że w lokalach, przygotowane będą ankiety, które należy wypełnić oceniając lokal, przyznając mu punkty w poszczególnych kategoriach oraz uzupełniając zdanie "Chętnie odwiedzę ten lokal ponownie, ponieważ …". Serdecznie zapraszamy.