Muzyka na Poziomie

20.09.2011

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido zaprasza serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 23 września o godz. 20.00. Tego dnia w komorze na poziomie 320 – w ramach cyklu "Muzyka na Poziomie" – wystąpi Grzegorz Turnaua wraz z gitarzystą Jackiem Królikiem.

Grzegorz Turnau, człowiek-legenda, związany od lat z Piwnica pod Baranami nigdy nie uciekał w występy solowe, ale jako wirtuoz fortepianu udowodnił, że z własnym akompaniamentem może nadać swoim piosenkom bardzo intymny, kameralny wymiar.
Lubi występować w duetach, co udowodnił chociażby z towarzyszącymi mu: Anna Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz czy Andrzejem Sikorowskim, z którym stworzył recital "Pasjans na Dwóch". Wieczór sowich piosenek jest zupełnie nową propozycją. Grzegorzowi towarzyszy bardzo przez niego ceniony gitarzysta Jacek Królik. Artyści wykonają wiele utworów, których Turnau zazwyczaj nie gra na koncertach, gdy występuje z zespołem, sięgną do ballad, standardów światowej muzyki w oryginalnym angielskim brzmieniu.

Ceny biletów: 50 zł, bilet studencki 30 zł