"Łańcuch Czystych Serc" w Zabrzu

12.09.2011

9 września w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyła się kampania „Łańcuch Czystych Serc”. Impreza ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki wśród dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie wszelkim zjawiskom dysfunkcji społecznej.

– Aby człowiek był coraz bardziej człowiekiem i żeby bardziej był niż miał. Życzę wam siły i zapału do dalszego działania. Cieszę się, że zachęcacie do życia beż używek – mówił w imieniu władz miasta zastępca prezydenta Jan Pawluch.

Kampania była jedną z wielu akcji związanych z profilaktyką uzależnień podejmowanych na terenie naszego miasta. Jej współorganizatorami byli MOSiR, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu.

W ramach imprezy odbył się koncert Jarosława Wajka oraz zespołu Nocna Straż, jak również występ uczniów zabrzańskich szkół. Punktem kulminacyjnym kampanii było chwycenie się za ręce i utworzenie łańcucha symbolizującego poparcie dla życia bez nałogów i dobrej zabawy bez używek. Na znak utworzenia łańcucha w niebo zostały wypuszczone czerwone balony .