Marka Śląskie 2011

09.09.2011

Aż 5 nagród trafiło do Zabrza w tegorocznej edycji konkursu Marka Śląskie. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej zorganizowanej w Mikołowie.

Nagrody przyznano w 10 kategoriach. Zabrzanie odebrali wyróżnienia w następujących:
– Kategoria usługi – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Sor-Dew
– Kategoria produkt – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe
– Kategoria zdrowie – Śląskie Centrum Chorób Serca
– Kategoria dziedzictwo kulturowe regionu – Zabytkowa KWK Guido
– Kategoria osobowość roku – prof. Marian Zembala

W 2006 roku Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach wraz z Polską Dziennikiem Zachodnim i Polskim Radiem Katowice zainicjowała powołanie honorowego wyróżnienia pod nazwą „Marka – Śląskie”. Zwieńczeniem prowadzonych prac, było wpisanie w 2009 roku w Strategię Rozwoju Wojewodztwa Śląskiego wyróżnienia „Marka – Śląskie” jako stałego elementu promocji. Do grona współorganizatorów konkursu, dołączył Marszałek Województwa Śląskiego oraz TVP Katowice. Zamiarem pomysłodawców jest, aby wyróżnienie „Marka – Śląskie” wzmocniło podejmowane do tej pory działania na rzecz promocji województwa śląskiego i skupiło się nie tylko na jego atutach przemysłowych i gospodarczych, ale także na zjawiskach społecznych, naukowych, kulturalnych czy sportowych. Wyróżnienie ma stać się symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tu pracujących. Ma pokazać zmiany dokonujące się w województwie, podkreślić to, co o Śląsku powinna wiedzieć Polska, Europa i Świat.