Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

07.09.2011

Już po raz 11 na terenie miasta Zabrze Urząd Miasta oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej organizują imprezę plenerową: Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych.

Odbywają się one co roku w ostatnią niedzielę września (w tym roku 25. 09. 2011 r.) . Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu kolarskiego.
Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.
Starty odbywają się w następujących kategoriach wiekowych: (osobno dla mężczyzn i kobiet)
• do lat 7 – jedno okrążenie
• od 8 do 11 lat – jedno okrążenie
• od 12 do 14 lat – dwa okrążenia
• od 15 do 17 lat – dwa okrążenia
• od 18 do 25 lat – trzy okrążenia
• od 26 do 35 lat – trzy okrążenia
• od 36 do 45 lat – dwa okrążenia
• od 46 do 55 lat – dwa okrążenia
• powyżej 55 lat – jedno okrążenie

dodatkowo zrzeszeni:
• do 23 lat – trzy okrążenia
• od 24 lat wzwyż – trzy okrążenia

Trasą wyścigu jest pętla na dwujezdniowej ul. Bytomskiej (o długości 2,7 km) prowadzącej z centrum Zabrza do Biskupic. Dla bezpieczeństwem każdego startującego podczas przejazdu na trasie towarzyszy karetka pogotowia oraz policja.
Liczba uczestników Wyścigu każdego roku wzrasta – jest to około 250 startujących, którzy przybywają wraz z rodzinami i znajomymi. Owocuje to obecnością ponad 500 osób. Serdecznie zapreaszamy również lokalne media m.in.: Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, Telewizja GTV, Gość Niedzielny, Radio Plus Gliwice, Dziennik Zachodni.
Jednym z ważnych elementów imprezy jest założenie, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i choćby niewielki upominek, zaś zwycięzcy medale i cenniejsze nagrody. Dlatego co roku staramy się pozyskać sponsorów prywatnych, którzy mogliby wspomóc nasze przedsięwzięcie.
Aby jeszcze przybliżyć i zainteresować zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich edycji Wyścigu na www.foto.ksm.kuria.gliwice.pl
Katarzyna Kłysik – Prezes KSM Diecezji Gliwickiej, Dyrektor Zawodów
Ks. Rafał Wyleżoł – Koordynator ds. marketingu, Dyrektor Sportowy

Plakat oraz regulamin w załączniku poniżej.