Nowy projekt szkoleniowy dla zabrzańskich nauczycieli

29.08.2011

Innowacyjna edukacja. Doskonalenie metod nauczania i zarządzania w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Zabrze – to projekt szkoleniowy dla zabrzańskich nauczycieli i dyrektorów szkół, który od 1 sierpnia realizowany jest przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu.

W ramach zaplanowanych szkoleń uczestnicy będą podnosić swoje kwalifikacje w zakresie innowacji pedagogicznych, języków obcych oraz technologii ICT.
Zakończyło się już pierwsze szkolenie wyjazdowe w ramach projektu. Były to intensywne, tygodniowe warsztaty językowe z lektorami polskimi i native speakerem w zakresie języka angielskiego. Uczestnicy kursu pracowali w okresie od 22-27 sierpnia w ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym Energetyk nad jeziorem Dzierżno k. Pyskowic. Za kilka dni obydwie grupy kursu B1 będą kontynuować szkolenie językowe w formie zajęć kursorycznych w CKPiU, zgodnie z planem szkoleń zamieszczonym na stronie internetowej projektu: www.innowacyjna-edukacja.zabrze.pl.
W czwartek 25 sierpnia z wizytą do szkolących się nauczycieli udała się zastępca naczelnika Wydziału Oświaty UM Ewa Wolnica. Hospitacja prowadzonych zajęć pokazała, że są one prowadzone efektywnie i atrakcyjnie. Bardzo liczymy, że kwalifikacje nabyte dzięki tym szkoleniom pozwolą wam na podejmowanie dodatkowych, innowacyjnych form pracy w waszych szkołach – powiedziała do uczestników p. Ewa Wolnica. W wizycie do uczestników szkoleń udział wzięli także zastępca dyrektora CKPiU do spraw pozaszkolnych form kształcenia i jakości Janusz Bronic oraz koordynator projektu Piotr Kunce. Krótkie wymiany zdań z nauczycielami, jak i trenerami ze szkoły językowej Deutsch dowiodły, że szkolenia były prawidłowo zorganizowane, a standard ośrodka bardzo wysoki.
Wyjazd do Energetyka czeka wszystkie grupy szkoleniowe w zakresie języków obcych, łącznie będzie to aż 140 osób. Następni kursanci wyjadą tam już w czasie najbliższych ferii zimowych.