Nagroda za modernizację

26.08.2011

Miasto Zabrze zostało finalistą jubileuszowej XV Edycji Ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2010” za Modernizację i Adaptację Budynku Biblioteki Donnersmarcków na Potrzeby Filharmonii Zabrzańskiej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło w salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Nasze miasto reprezentował podczas uroczystości wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

Najwyższy laur – statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji.
Ranga Konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 13 lat. Coraz większa liczba nadsyłanych zgłoszeń od kilkudziesięciu w roku 1999 poprzez 520 w roku 2006, 420 w roku 2007, 621 w roku 2008, a w ostatniej Edycji liczba zgłoszeń wyniosła 703 – świadczy o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego narodu i udowadnia nasz wkład w rozwój cywilizacji.

Organizatorami konkursu są Targi Pomorskie Sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.