Bezpłatne badania przesiewowe dla wykrycia raka jelita grubego

25.08.2011

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Zabrza do skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Badania potrwają do wyczerpania limitu.

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego
PRACOWNIA BADAŃ ENDOSKOPOWYCH
GLIWICE ul. RADIOWA 2
VITOMED Sp.z.o.o.
Numer telefonu: 032 302 98 42
Badania wykonują doświadczeni kolonoskopiści:
Dr A. Wędrychowicz
Dr KJ Niepsuj
Lek A.Mainka
Rejestracja i odebranie środka przeczyszczającego osobiste. Istnieje możliwość płatnej lub bezpłatnej sedoanalgezji (tzn. wykonania badania w znieczuleniu, uśpieniu).

 

ANKIETA
dotycząca możliwości przeprowadzenia kolonoskopii w ramach Programu Badań Przesiewowych mających wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych.Kolonoskopia to obejrzenie „od środka” całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt. Do badania trzeba odpowiednio oczyścić jelito – dokładna instrukcja będzie udzielona po ustaleniu terminu badania. Badania wykonywane są przez bardzo doświadczonych lekarzy.
Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach ogólnokrajowej akcji profilaktycznej. Kolonoskopia jest bezpłatna zarówno dla osób poddających się badaniu jak i lekarzy na nie kierujących.
Do badań kwalifikują się:
– wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego
– osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w
rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego
– osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni  Genetycznej.
Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie (kolonoskopię) w ciągu
ostatnich 10 lat!
Skierowaniem na badanie jest ankieta (poniżej), wypełniona przez osoby gotowe poddać się kolonoskopii oraz podpisana przez lekarza kierującego.W razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić w godzinach: Numer telefonu: 032 302 98 42

Ankieta w załączniku poniżej.