II Rowerowy Plener – Zabrze 2011

22.08.2011

Już niespełna za miesiąc, 25 września w Zabrzu-Rokitnicy, w atmosferze rodzinnego pikniku rowerowego odbędzie się drugi Rowerowy Plener – Zabrze 2011.

Tegoroczny program obejmował będzie: Finał Pucharu Polski AZS MTB CUP 2011 oraz Amatorskie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim Zabrze 2011. W imprezie będzie mógł uczestniczyć każdy amator bicykla bez względu na płeć, wiek i umiejętności jazdy na dwóch kółkach. Liczy się chęć wspólnego rowerowania, czy to w formie wyczynu czy też amatorskich zmagań. Duch sportowej rywalizacji będzie się przeplatał z zabawą, a jedynym warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie sprawnego roweru i kasku na głowie. Bezpieczeństwo to podstawa.
Miasto Zabrze, Klub Sportowy AZS AWF Katowice oraz Samorząd Studencki katowickiego AWF-u, którego filia znajduje się w Zabrzu, jako organizatorzy gwarantują ciekawe i niełatwe trasy wyznaczone w rokitnickim lesie – na Gajdzikowych Górkach, dobrą zabawę i moc sportowych wrażeń, ponieważ w ramach imprezy przeprowadzony zostanie finał otwartego, ogólnopolskiego cyklu wyścigów w kolarstwie górskim pod nazwą Puchar Polski AZS MTB CUP 2011.
Zabrzański finał będzie zwieńczeniem dotychczasowych pięciu edycji w całej Polsce. Wysoki poziom sportowy, niesamowita atmosfera i za każdym razem zacięta walka fair play to stwierdzenie pod którym wciąż podpisuje się każdy kto choć raz w nim wystartował. W Zabrzu nie braknie miejsc gdzie można sprawdzić swoje umiejętności techniczne. Ciekawie wyznaczona, niespełna czterokilometrowa runda będzie areną zmagań kolarzy z całej Polski. To tutaj nastąpi podsumowanie klasyfikacji generalnej gdzie na wytrwałych i najlepszych zawodników czekają nagrody o łącznej wartości ponad 30 tyś zł.
Miasto Zabrze reprezentowane przez Panią Prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik już po raz drugi będzie gospodarzem finału tego cyklu. Należy nadmienić, iż w ubiegłym roku Pani Prezydent osobiście towarzyszyła zawodnikom elity, pokonując trasę zawodów quad-em.
Oprócz rywalizacji pucharowej równolegle, na niezależnych trasach, toczyć się będą wyścigi w ramach Amatorskich Mistrzostw w Kolarstwie Górskim we wszystkich kategoriach wiekowych. Dla amatorów, fanów dwóch kółek, organizatorzy przygotowali łatwiejszą trasę o długości rundy około 2,5 km. Obie trasy wytyczone zostały w terenie leśnym w pobliżu kąpieliska Rokitnica obok stadionu MOSiR przy ul. Żniwiarzy. Dukty, ścieżki i szutrowe drogi nie powinny sprawić problemu entuzjastom jazdy na rowerze poza drogami publicznymi. Sam uczestnik musi zdecydować czy jego poziom sportowy pozwoli mu na start w zawodach Pucharu Polski, czy też zdecyduje się on na rywalizację amatorską, nie wymagającą szczególnych umiejętności technicznych.
Organizatorzy gwarantują profesjonalną imprezę w atmosferze rodzinnego pikniku rowerowego, w blasku gwiazd polskiego kolarstwa. W ubiegłych roku zawody uświetnili swoją obecnością Anna Szafraniec, Marek Rutkiewicz, Piotr Brzózka i Kornel Osicki. 25 września 2011 w Zabrzu na Rokitnicy znów będzie szansa spotkać i zobaczyć w akcji wybitnych zawodników, którzy godnie reprezentują nas na międzynarodowej arenie.