Prezydent Zabrza na meczu Górnika w Warszawie

16.08.2011

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oglądała mecz Górnik Zabrze-Legia Warszawa z trybun. Była to okazja do spotkania i rozmowy z Mariuszem Walterem, przewodniczącym Rady Nadzorczej Legia Warszawa S.S.A., autorem słynnego reportażu o meczach Górnika Zabrze z AS Roma „Gra o wszystko” oraz prezesem Allianz Polska T.U. Pawłem Dangelem.

Rozmowa dotyczyła budowy i eksploatacji nowego stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Obiekt wybudował Polimex-Mostostal, a zatem firma, która złożyła także najkorzystniejszą ofertę na budowę stadionu w Zabrzu.
– Prezes Walter bardzo życzliwie mówił o doświadczeniach swojego klubu w trakcie budowy i w okresie eksploatacji – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Legia Warszawa w całym okresie modernizacji rozgrywała mecze na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, który budowany był w podobnych etapach jak planuje się to zrobić w Zabrzu. Rok temu mecz Górnik Zabrze – Legia Warszawa odbywał się jeszcze bez wykonanej tzw. trybuny VIP-owskiej, a w obecnym sezonie budowa jest już zakończona.
– Wzruszająca była chwila, kiedy spiker na stadionie Legi poinformował, że kibice Górnika nie dojadą na mecz, bo doszło do katastrofy kolejowej na trasie Warszawa – Katowice i fani Górnika biorą udział w akcji ratunkowej, za co kibice Legii nagrodzili ich gromkimi brawami – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.