Wizyta Tomka Wędrowniczka

10.08.2011

Tomek Wędrowniczek to w rzeczywistości Tomasz Pawłowski. Mężczyzna od ponad 20 lat jeździ po całej Polsce i odwiedza samorządowców. Dziś spotkał się z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik.

Mężczyzna jest wychowankiem Domu Dziecka w Ełku. Po osięgnięciu pełnoletności postanowił "ruszyć w Polskę". Ta podróż trwa do dziś. Obecnie jako miejsce zamieszkania podaje Gniezno, choć – jak sam przyznaje – w wynajmowanym tam mieszkaniu bywa rzadko. Jego hobby to spotkania z samorządowcami. W czasie licznych podróży odwiedza wojewodów, marszałków, prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów. Niektóre miejscowości odwiedza wielokrotnie. Swoje spotkania skrupulatnie dokumentuje w kolejnych tomach swoich kronik. Do dziś zapisał ich już ponad 90.