13. Zabrzańska Masa Krytyczna

09.08.2011

W najbliższy piątek, tj. 12 sierpnia o godz. 18:00, z Placu Wolności w Zabrzu wystartuje 13. Zabrzańska Masa Krytyczna. Patronat nad imprezą objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Wspólny, rekreacyjny przejazd ulicami Zabrza na rowerach zakończy się na terenie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido, gdzie na uczestników będzie czekał gorący posiłek. Spodziewany przyjazd na metę nastąpi ok godz. 19. Podczas imprezy zaprezentowane zostanie nowe wydawnictwo promocyjne wydane przez Urząd Miejski w Zabrzu pt. "Trasy rowerowe". Wydawnictwo zawiera informacje na temat Zabrzańskiego Szlaku Rowerowego, a także informator na temat najważniejszych atrakcji w mieście.

Szlak prowadzi przez urokliwe tereny zielone, wzdłuż wielu pomników przyrody, atrakcji turystycznych i miejsc rekreacji Miasta Zabrze. Jego długość wynosi prawie 60 km, z czego ok. 30 km to drogi asfaltowe i utwardzone, blisko 20 km to drogi szutrowe, ok 10 km to urokliwe ścieżki leśne i drogi polne. Szlak został w pełni oznakowany i wiedzie przez większość dzielnic naszego miasta. Na trasie znajduje się kilka punktów gdzie rowerzyści mogą odpocząć. Ścieżki łącza się ze ścieżkami miast ościennych.