Zabrze w 10 najbogatszych gmin w naszym województwie

08.08.2011

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach sporządziła listę 10 najbogatszych gmin w naszym województwie. Zabrze, jako jedno z niewielu dużych miast, znalazło się w pierwszej dziesiątce.

W najnowszym numerze "DZ" (nr 183, 8.08.2011) możemy przeczytać, że RIO przygotowując dla redakcji "DZ" zestawienie brała pod uwagę dochód na jednego mieszkańca. Na pierwszym miejscu znalazł się Ślemień na Podbeskidziu, następnie Goczałkowice-Zdrój i Chełm Śląski. W Zabrzu odnotowano wpływy podatkowe w wysokości 4 190 zł na mieszkańca. W naszym mieście od kilku lat konsekwentnie realizowana jest strategia rozwoju.
– Pozyskujemy unijne pieniądze na inwestycje. Ściągamy biznes przez np. rozszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i budowanie do niej dojazdu. Stawiamy także na turystykę poprzemysłową i edukację – wylicza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.