Podziękowania za sukcesy sportowe

07.08.2011

5 sierpnia, tuż przed meczem Górnika Zabrze z Widzewem Łódź, prezes klubu oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu złożyli gratulacje zawodnikom, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczące sukcesy sportowe.

Listy gratulacyjne, skierowane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz drobne upominki odebrali:

Juniorzy starsi Górnika Zabrze, którzy w lipcu br. zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski – pod wodzą kadry szkoleniowej I trenera Tomasza Grozmaniego, II trenera Sławomira Kapcińskiego, kierownika drużyny Mariusza Warachima, fizjoterapeuty Łukasza Kozarskiego. Skład drużyny: Łukasz Mandok, Kamil Urbański, Mateusz Zdrzałek, Jakub Steuer, Bartosz Kopacz, Szymon Sobczak, Damian Wasil, Rafał Pietrzak, Mateusz Strzalla, Adrian Olszowski, Arkadiusz Staszczak, Rafał Kurzawa, Dawid Kudła, Rafał Otwinowski, Daniel Kajzer, Adam Wolniewicz, Damian Michalik, Marcin Nawrat, Michał Bedronka, Piotr Nowakowski, Mateusz Lebek, Marcin Galus.

– Lekkoatletki:

Antonina Behnke – zawodniczka trenera Wojciecha Gajewskiego. Po kilku latach współpracy osiągnęła w tym sezonie swoje największe sukcesy. Zdobyła w tym roku dwa srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami i w biegu na 5000 m. Reprezentowała Polskę na tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Ostrawie na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych oraz do Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 10.000 metrów, w których będzie jedną z faworytek.

Monika Hałasa – podopieczna trenera Grzegorza Mataczyńskiego, reprezentująca barwy klubu UKS 14 ZABRZE. Od kilku lat czołowa lekkoatletka w biegach średniodystansowych w zawodach rangi krajowej. Zdobywczyni 4 medali Mistrzostw Polski w kategorii juniorskiej. Obecnie jedna z większych nadziei biegów średniodystansowych w naszym kraju, co potwierdziła w 2011 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów, zdobywając złoty medal w biegu na 800 m i srebrny medal w biegu na 1500 m.

W pierwszym, przed własną publicznością, meczu Górnik Zabrze zremisował z Widzewem Łódź 1:1. Branki strzelili Aleksander Kwiek dla Górnika i Łukasz Broź dla Widzewa.