Pierwsze sparingi NMC Powen

26.07.2011

Przygotowania do sezonu 2011/2012  NMC Powen nabrały tempa. W sobotę zabrzanie zakończyli niespełna tygodniowy obóz treningowy, a już w najbliższą środę rozegrają pierwsze sparingowe mecze. Do Zabrza zawita ekipa SKP Frydek-Mistek.
 

W środę, 27 lipca, gracze NMC Powen na własnym parkiecie dwukrotnie zmierzą się z czeską ekipą. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 14:30, drugi o 18:00. Wszystkich kibiców, zainteresowanych poobozową formą zabrzańskich piłkarzy ręcznych zapraszamy na halę „Pogoń”. Przypominamy, że wstęp na sparingi jest wolny.
Starcia z SKP Frydek-Mistek rozpoczną serię spotkań kontrolnych NMC Powen. 3 sierpnia zabrzanie rozegrają wyjazdowy mecz z Olimpią Piekary Śląskie. 9 sierpnia dwukrotnie zmierzą się w Zabrzu ze Stalą Mielec, rewanż w Mielcu zaplanowany został na 12 sierpnia. Od 18 do 21 sierpnia rywalizować będą w Dzierżoniowie o zwycięstwo w Memoriale Jerzego Klempela.
– Jak na razie pewny jest nasz udział w turnieju w Dzierżoniowie, dwa razy po dwa mecze ze Stalą Mielec oraz wyjazdowy pojedynek w Piekarach – relacjonuje trener NMC Powen, Bogdan Zajączkowski – Rozważamy jeszcze innych sparingpartnerów, trwają rozmowy i ustalenia. Bardzo prawdopodobne, że rozegramy więcej meczów kontrolnych – dodaje.