Zabrze w czołówce Rankingu Samorządów 2011

19.07.2011

Dziennik Rzeczpospolita ogłosił wyniki Rankingu Samorządów 2011. Zabrze znalazło się na 9 miejscu. Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik odebrała w Warszawie dyplom z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej i Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej Pawła Lisickiego.

Oceniając samorządy organizatorzy plebiscytu brali pod uwagę były takie wskaźniki jak: dynamika wzrostu wydatków majątkowych, wartość środków unijnych, zadłużenie samorządu w stosunku do dochodów, nadwyżkę operacyjną w stosunku do dochodów, dynamikę wzrostu dochodów własnych, relację nakładów inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia oraz dynamikę wzrostu wydatków ogółem na jednego mieszkańca.

– Staramy się, aby wizerunek miasta był jak najlepszy. Sukcesywnie podejmujemy i przeprowadzamy inwestycje mające na celu rozwój Zabrza. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz skutecznym pozyskiwaniu funduszy unijnych. To wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że podążamy w dobrym kierunku. To nasz wspólny sukces – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.