OTWARCIE DROGI DOJAZDOWEJ DO ZABRZAŃSKIEJ STREFY EKONOMICZNEJ

12.07.2011

Inwestujemy w rozwój strefy ekonomicznej w Zabrzu. W najbliższy piątek tj. 15 lipca o godz. 13.00 oddajemy do użytku drogę dojazdową do terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanych w naszym mieście.

Prace przy budowie drogi w Rokitnicy w rejonie ulicy Ofiar Katynia trwały od grudnia ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł. Urząd Miejski w Zabrzu otrzymał na ten cel dofinansowanie z budżetu UE w kwocie 4 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Realizacja projektu zakładała połączenie drogą dwóch ulic: Ofiar Katynia i Ziemskiej. W praktyce zwiększy to atrakcyjność terenów inwestycyjnych i przyciągnie do Strefy kolejne firmy.

Pierwsze tereny do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączyliśmy w 2006 roku. Dziś zabrzańska część liczy już 116 hektarów. Atutem stref ekonomicznych, która przyciąga inwestorów jest możliwość tworzenia nowych miejsc pracy przy dużo niższych kosztach.