Remont dworca PKP w Zabrzu

04.07.2011

Mając na uwadze komfort podróżowania mieszkańców oraz turystów rozpoczęliśmy remont dworca PKP w Zabrzu.

Przypomnijmy, że zgodnie z zawartą w zeszłym roku umową dzierżawy dworca, Miasto Zabrze zobowiązało się do utrzymania tego budynku w dobrym stanie technicznym, ponoszenia kosztów jego bieżącego utrzymania i mediów oraz czynszu. Dworzec PKP mieszczący się w centrum naszego miasta powinien mieć odpowiedni wygląd. Zakres robót obejmuje prace na dachu budynku, elewacji zewnętrznej, roboty wewnątrz budynku, a także w przejściu podziemnym (malowanie i izolacja). Prace, które potrwają do końca września, nie obejmą peronów, które nadal pozostają we władaniu PKP. Koszt to 462 tys. zł.

Dworzec będzie również przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Odbyło się już pierwsze spotkanie z projektantami w sprawie przystosowania dworca dla osób niepełnosprawnych. Realizacja prac planowana jest na przyszły rok.