Twoja krew na wagę życia

29.06.2011

Na co dzień, niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym życie, a jedynym jej źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie ponieważ jest lekiem bezcennym , którego pomimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

Oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaopatruje w krew 125 szpitali i klinik województwa śląskiego. Nie przechodź obojętnie obok placówek służby krwi oraz ambulansów do poboru krwi. Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

Na krew czekają m.in. pacjenci po urazach, wypadkach, biorcy przeszczepów szpiku, wątroby, chorzy na nowotwory, dzieci i noworodki.

Jeżeli:
– czujesz się zdrowy
– ważysz nie mniej niż 50 kg
– jesteś osobą pełnoletnią i nie przekroczyłeś 65 roku życia
– jesteś gotów do uratowania komuś życia

Zgłoś się do RCKiK w Katowicach
– po lekkim posiłku
– z dokumentem tożsamości
 

Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatne wyniki swoich badań ( oznaczenie grupy krwi, morfologię , badania wirusologiczne )

Informacje – www.rckik-katowice.com.pl

Dział Organizacyjny                                                                                Dyrektor
tel. 32 20 87 459                                                                                    dr n. med. Stanisław Dyląg