Zabrze przestrzenią rozwoju

Uwolnij pozytywną energię z Discovery

09.06.2011

W ramach INDUSTRIADY, która odbędzie się 11 czerwca, będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Discovery Channel dla mieszkańców Katowic, Zabrza, Gliwic i Częstochowy przygotowało emocjonującą rywalizację. Każdy, kto tego dnia odwiedzi miasteczka Discovery Channel, będzie mógł udowodnić, że to właśnie jego miasto jest źródłem Pozytywnej Energii i zasługuje na nagrodę – Złoty Kwant.

Jak przyłączyć się do zabawy? Rywalizację wygra to miasto, w którym największa liczba mieszkańców wygeneruje najwięcej Pozytywnej Energii, przechodząc przez specjalną bramkę. Zasady gry są banalnie proste. Wystarczy tylko przyjść i przynieść chwałę swojemu miastu. Wyniki rywalizacji będą na bieżąco aktualizowane na www.wyniki.industriada.pl.

Odwiedzający Nikiszowiec w Katowicach, Zabytkową Kopalnię „Guido” w Zabrzu, Nowe Gliwice w Gliwicach i Park Staszica w Częstochowie będą ponadto mieli okazję poczuć się niczym piloci wojskowych myśliwców F-16 lub jak astronauci z NASA. W jaki sposób? Dzięki specjalnym trenażerom szkoleniowym, które potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Uwaga! Jest to atrakcja tylko dla ludzi spragnionych ekstremalnych wrażeń i mających naprawdę mocne… żołądki.

Dzięki Discovery Channel i Discovery Science dowiemy się także, do jakich innych celów niż sportowych można użyć roweru. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jazda na tym jednośladzie ma dobroczynny wpływ na zdrowie, potrafi sprawić dużo frajdy i jest przyjazna dla środowiska. To także doskonały środek transportu, szczególnie świetnie sprawdzający się w miejskiej, zakorkowanej dżungli. Ale czy zwykły rower może zamienić się w… małą elektrownię? Wszyscy, którzy odwiedzą miasteczka Discovery Channel w czterech miastach województwa śląskiego, przekonają się, że tak – jak najbardziej może!

Industriada to przede wszystkim pozytywna i inteligentna zabawa, która ma przybliżyć mieszkańcom śląskiego perełki techniki, które są wokół nich. Dlatego Discovery Channel i Discovery Science postanowiły objąć patronatem to niezwykłe święto techniki i nauki. – Jesteśmy żywo zainteresowani współpracą z regionem śląskim, stąd nasza obecność na Industriadzie – powiedziała Barbara Bilińska, Channel Director Central Europe w Discovery Networks. – Liczymy na kolejne akcje organizowane wspólnie z władzami województwa. Zależy nam jednak przede wszystkim na tym, aby mieszkańcy regionu śląskiego dobrze bawili się wraz z Discovery Channel i Discovery Science.