INDUSTRIADA 2011 w Zabrzu

07.06.2011

Najkrótsza droga do zabytków techniki wiedzie przez „Wrota do świata techniki”. Brama przypominająca kształtem mechaniczne serce do 10 czerwca stać będzie w Silesia City Center w Katowicach. Ta interaktywna instalacja odlicza dni do INDUSTRIADY 2011.

Na zamontowanych na bramie-sercu ekranach będzie można zobaczyć relacje z pierwszej edycji INDUSTRIADY oraz reklamę telewizyjną i filmowe zaproszenia na tegoroczne święto, nagrane w obiektach Szlaku Zabytków Techniki.
Wszyscy miłośnicy poprzemysłowych obiektów, którzy zdecydują się wejść na Szlak przechodząc przez “Wrota do świata techniki” doświadczą industrialnych dźwięków, pary i podmuchów rozpędzonej maszyny – poczują, jak mocno bije w Śląskiem industrialne serce Polski.
Podobnie jak w ubiegłym roku do świata techniki zapraszają także Zoboty –zabytkowe roboty. Te ożywione maskotki Szlaku będzie można spotkać w dniach poprzedzających INDUSTRIADĘ, w centrach kilku śląskich miast.W Zabrzu Zobota będzie można spotkać 10 czerwca (tj. piątek) w godz. 12.00-18.00. W tym roku sympatyczne Zoboty, których industrialne serca urzekną każdego miłośnika techniki, będą przemieszczały się w parach, stanowiąc chodzący dowód na to, że „technika zbliża ludzi”.

Szczegółowy program dotyczący atrakcji tegorocznej INDUSTRIADY w Zabrzu można znaleźć na stronie internetowej http://www.industriada.pl/#/program