Uroczyste otwarcie nowego budynku Śląskiego Centrum

03.06.2011

2 czerwca o godzinie 12.00 otwarto nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca.

W uroczystościach udział wzięli Ewa Kopacz, Minister Zdrowia, Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego, Zygmunt Łukaszczyk, Wojewoda Śląski, Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego, Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza oraz goście z kraju i zagranicy, przedstawiciele środowiska medycznego.
Prof. Marian Zembala podkreślał, że powstanie nowego budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca to efekt zaangażowania, ciężkiej pracy i pasji wielu ludzi. To świadectwo, że dzięki współpracy można osiągnąć zaplanowane cele, to wreszcie dowód na to, że pojęcie zgoda buduje jest nadal wyjątkowo aktualne.
Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna – „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”. To jedno z najważniejszych dorocznych spotkań w Polsce, integrujące kardiologów, kardiochirurgów, anestezjologów internistów, radiologów, lekarzy rodzinnych wobec nowych zadań w medycynie. W programie, obok sesji edukacyjnych, znajdują się wyjątkowo mocne sesje szkoleniowe i naukowe z udziałem 16 zagranicznych ekspertów, ale i mocnych, krajowych liderów w tej dziedzinie – 02-04.06.2011, Mulitkino Zabrze.
W sobotę, 4.06.o godz. 15.00 kończymy Międzynarodową Konferencję; w tym dniu skupiamy się także na warsztatach inwazyjnej kardiologii i angiologii oraz możliwościach jakie daje współczesna kardiologia, angiologia, kardiochirurgia oraz chirurgia naczyniowa i endowaskularna w leczeniu chorych z chorobami serca i naczyń. Działanie zespołu – CARDIOVASCULAR TEAM, jest dzisiaj koniecznością, gwarantująca lepsze wyniki leczenia u chorych trudnych z chorobami serca i naczyń i z wieloma dodatkowymi obciążeniami;
BIAŁA NIEDZIELA – 5.06. 2011 w godzinach 9-14 na terenie parkingu Śląskiego Centrum odbędzie się ciesząca się dużym zainteresowaniem i bardzo lubiana przez mieszkańców nie tylko Zabrza, ale i innych śląskich miast, BIAŁA NIEDZIELA – akcja edukacyjno-zdrowotna poświęcona profilaktyce chorób serca i naczyń.