Zabrze przestrzenią rozwoju

XIV Międzynarodowy Festiwal Rysowania

30.05.2011

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 18 w Zabrzu informuje, że już po raz czternasty odbędzie się w Zabrzu Międzynarodowy Festiwal Rysowania.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne obejmie swoim patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik i Rektor ASP Katowice Marian Oslislo. 10 czerwca na hali MOSIR-u w Zabrzu spotka się ponad tysiąc uczestników konkursu aby wziąć udział w tym wyjątkowym święcie rysowania. Zaopatrzeni w ołówki będą tworzyć swoje dzieła, a przyświecać im będzie tegoroczne hasło Festiwalu – „Sport”. Osoby w różnym wieku i z różnych krajów (m. in. Czech, Francji, Ukrainy i Słowacji) będą rysować postacie, a pozować będą modele z około 100 zabrzańskich szkół. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla miasta Zabrze, które w tym dniu staje się stolicą sztuki.
Wszystkich organizatorów Festiwalu łączy chęć kreowania czegoś pozytywnego. Budzenie wrażliwości na piękno, odkrywanie talentów, łączenie sztuki z życiem to nadrzędne cele tego nadzwyczajnego konkursu. Prace festiwalowe ocenia Jury w skład którego wchodzi kadra profesorska wyższych szkół artystycznych. Owoce konkursowe będzie można podziwiać na wrześniowej wystawie w zabrzańskim MOK-u.

 

PROGRAM

10 czerwca (piątek)
Hala MOSiR, Zabrze ul. Matejki 6, godz. 10.00 do 15.00

10.00 otwarcie w hali MOSiR,
11.00 wystąpienie Małgorzaty Mańki Szulik – Prezydent Miasta Zabrze
11.15 rozpoczęcie rysowania przez uczestników festiwalu przy dźwiękach muzyki
12.15 przerwa dla modeli-występy artystyczne
12.30 kontynuacja rysowania przez uczestników festiwalu
13.15 przerwa dla modeli-występy artystyczne
13.30 kontynuacja rysowania przez uczestników festiwalu
14.15 przerwa dla modeli-występy artystyczne
14.30 kontynuacja rysowania przez uczestników festiwalu
15.00 zakończenie rysowania, oddawanie rysunków na specjalnie wyznaczone stanowiska
16.00 do 18.00 – obrady jury