Koncert Kayah w Zabrzu

30.05.2011

2 czerwca o godz. 18.00 w Domu Muzyki i Tańca zaśpiewa Kayah. Koncert odbędzie się z okazji otwarcia nowego szpitala Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Rozbudowa Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu pozwoli na dalszy rozwój tej placówki i przyniesie znaczące korzyści w wymiarze medyczno-ekonomicznym. Oddanie nowej siedziby jest więc doskonałą okazją do zorganizowania koncertu. Gwiazdą wieczoru będzie znakomita wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, ambasadorka marki AA – Kayah.

Kayah, wykonuje muzykę pop z elementami soulu, jazzu i folku. Piosenkarka urodziła się w Warszawie, lecz jako dziewczynka wiele czasu spędzała u swoich dziadków w Białymstoku i to miasto wspomina pytana w wywiadach o dzieciństwo. Zadebiutowała utworem „Córeczko” w 1988 roku, jednak to jej pierwsza autorska płyta – Kamień z 1995 roku – uczyniła z niej jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. W latach 90. wylansowała takie przeboje jak „Fleciki”, „Supermenka” i „Na językach”, a z Goranem Bregoviciem nagrała album Kayah i Bregović (1999), na którym znalazły się takie hity, jak „Śpij kochanie, śpij” i „Prawy do lewego”. W 2001 roku założyła własną wytwórnię płytową Kayax, w której wydaje muzykę wielu cenionych wykonawców. Obecnie nadal nagrywa, a jej ostatni solowy album studyjny to Skała z września 2009. Łączna sprzedaż jej albumów wynosi ponad milion egzemplarzy. W marcu 2010 roku odbyła się premiera kolejnego projektu Kayah & Royal Quartet, który był wynikiem współpracy Kayah z Royal String Quartet. Album zawierał znane utwory Kayah, nagrane tym razem tylko przy użyciu instrumentów smyczkowych. Tego samego roku powstał także wspólny album Kayah z Renatą Przemyk, zatytułowany Panienki z temperamentem, na którym znalazły się interpretacje piosenek Kabaretu Starszych Panów.

Bilety w cenie 60, 75, 85 i 100 złotych do nabycia w kasie DMiT.