Koncert dla rodzin

23.05.2011

Uroczystym koncertem w wykonaniu m.in. Natalii Kukulskiej rozpoczęły się w sobotę obchody IV Metropolitalnego Święta Rodziny.
Tegorocznej edycji Święta przyświeca hasło „Piękno życia rodzinnego”. Do hasła tego nawiązał ks. arcybiskup Damian Zimoń, metropolita katowicki, który w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca przypomniał, że rodzinne święto ma obecnie dwóch wielkich patronów: św. Jacka oraz bł. Jana Pawła II.
– Witam wszystkie tak licznie zgromadzone tu rodziny. Cieszę się, że ciągle chcemy świętować w rodzinnym gronie – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
W sobotę odczytano również list okolicznościowy, który do organizatorów i uczestników Święta skierowała Pierwsza Dama RP Anna Komorowska. Dołączone przez nią do listu pióro prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podarowała Małgorzacie Makowskiej, która stworzyła i prowadzi zabrzańskie zespoły taneczne „Mak” i „Maczki”. Taneczne etiudy w wykonaniu jej podopiecznych również zostały zaprezentowane podczas sobotniego koncertu. W jego trakcie wspomniano także zmarłą w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek Senatu Krystynę Bochenek, która współtworzyła Metropolitalne Święto Rodziny.
Warto przypomnieć, że tegoroczny program MŚR jest niezwykle bogaty. Szczegóły dostępne są na stronie http://www.swieto-rodziny.pl/
W tegorocznych konkursach będzie można wygrać m.in. zaproszenia do udziału w studyjnym wyjeździe do Brukseli, przygotowane przez Małgorzatę Handzlik, posła do Parlamentu Europejskiego.