Bridgestone Road Show w Zabrzu

19.05.2011

Bridgestone Road Show – pod takim hasłem już w dn. 20 – 22 maja specjalna impreza nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich, którym bliska jest motoryzacja i bezpieczeństwo na drodze. Mnóstwo atrakcji czekać będzie na wszystkich chętnych w Centrum Handlowym M1 przy ul. Plutonowego Skubacza w Zabrzu.

Impreza organizowana przez jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Każdy uczestnik znajdzie tam mnóstwo atrakcji motoryzacyjnych, a przede wszystkim fachowego wsparcia dotyczącego bezpieczeństwa oraz ekologicznych rozwiązań dla każdego użytkownika pojazdu.

Na terenie CH M1 zbudowane zostanie miasteczko firmy Bridgestone. To co istotne warto przyjechać tam swoim autem, bo do dyspozycji kierowców czekać będą specjaliści Bridgestone, którzy przeprowadzą diagnostykę opon i wystawią aktualną kartę kontroli ogumienia. Swoje umiejętności każdy kierowca będzie mógł sprawdzić na specjalnych symulatorach jazdy, imitujących zmieniające się warunki drogowe. Nie zabraknie również prezentacji nowych ekologicznych produktów japońskiego koncernu, w tym super-nowości, opony Ecopia EP150, czy licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Na nudę nie będą narzekać także najmłodsi. Na nich czekać będzie specjalna strefa z miasteczkiem drogowym i rowerowym oraz inne atrakcje z moto-upominkami do wygrania.

Bridgestone będą mieć także odwiedzający imprezy dziennikarze. Otrzymają oni wszelkie informacje na temat: nowości produktowych Bridgestone w Polsce, ekologicznej rodziny opon Ecopia, a także dane dotyczące projektu Tyre Safety, którego elementem jest odbywająca się w weekend impreza. Celem Tyre Safety jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez edukację kierowców z zakresu odpowiedniej eksploatacji opon. Inżynierowie koncernu opracowali kilka zasad, które mogą zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo polskich kierowców, a które obszernie opisują na stronach www.tyresafety.eu/pl.